Artyści

 Syndrom Beczki - Muzyczny rejs rozpoczęli w 2011 roku. Śpiewają, grają i tworzą od klasycznych szant po proste piosenki żeglarskie. Pierwszy koncert zagrali w roku 2013 a potem to już wiatr w żagle: koncerty dla małej i dużej publiczności, występy w plenerach, festiwale i wyróżnienia w konkursach. m.in. II miejsce i nagroda publiczności na Bakcynaliach 2014. W tym samym roku wydali swój pierwszy krążek pt.: „Marzenie o wielorybie”. Natomiast na Bakcynaliach 2016 zaprezentują swoją najnowszą płytę „Kubek”, o której mówią tak: „Płyta „Kubek” to świadectwo naszych ostatnich dokonań, poszukiwań, podróży muzycznych, koncertów. Przelaliśmy przez ten kubek beczkę naszych pomysłów (oraz beczkę trunków). Dziś ten kubek przekazujemy wam. Niech będzie dla was jak skarb znaleziony na zatopionym wraku.”

3 listopada, czwartek, 19.00 (wstęp wolny – kawiarnia Le'Żak, Chatka Żaka)

 

 piotrbakalPiotr Bakal - poeta, autor, kompozytor, piosenkarz, tłumacz, dziennikarz, autor audycji radiowych, a także organizator koncertów i festiwali. Twórca zaangażowanych songów i lirycznych ballad. W jego utworach przeważają klimaty refleksyjne, liryczne, sporo jest dynamiki rocka. Pulsują też rytmy i frazy rodem z jazzu. W tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Debiutował jako poeta w miesięczniku „Poezja”. Związany był z warszawskim klubem „Hybrydy”, gdzie zainicjował Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej. W 1986 roku założył Klub Literacko Muzyczny „Ballada”. Przez trzy lata współpracował z Polskim Radiem, gdzie prowadził audycję „Śpiewać Poezję”. Członek jury wielu przeglądów oraz festiwali piosenkarskich w Polsce i za granicą. W 1997 roku wydał płytę oraz kasetę z piosenkami autorskimi „Obłoki”. Współtworzył programy telewizyjne, m.in. „Spotkanie z Enzo Enzo”, czy „Spotkanie z Georges'em Moustakim”. Współpracował z Polskim Radiem Bis „Bulwar Piosenki Francuskiej”. Inicjator oraz dyrektor wielu festiwali piosenki oraz przeglądów artystycznych: „Międzynarodowy Festiwal Bardów”, „Debiuty”, „Augustowskie Noce z Balladą”. W 2013 roku wydał swoją trzecią płytę autorską „Od słowa do słowa”. Obecnie kontynuuje działalność artystyczną jako autor, kompozytor i pieśniarz, wykonując recitale autorskie i koncerty piosenki francuskiej. 

4 listopada, piątek, 19.00 – BAKCYNALIA I OKOLICE – Piotr Bakal, Labolare-Byle do Góry, Zagrali i Poszli
(bilety: 20 zł normalny /15 zł ulgowy / 10 zł studencki – Inkubator Medialno-Artystyczny, Chatka Żaka)

 

Zespół LABOLARE powstał w 1974 roku pod egidą uczelnianego klubu turystycznego Akademii Rolniczej w Szczecinie pod tą samą nazwą, z inicjatywy trójki przyjaciół: Jacka Małeckiego, Zenona Akińczy i Zbigniewa Żdanowicza. Zadebiutował w 1975 roku na Bazunie w Krynicy Morskiej piosenkami „Lunatyczne wyznania” i „Wędrowna melodyjka”. Filarem od początku jest Jacek Małecki, twórca większości śpiewanych przez zespół utworów. Wśród wielu osiągnięć należy wymienić: wyróżnienie na BAZUNIE 1975, wyróżnienie na YAPIE 1976, Główną Nagrodę Śpiewania na Zamku w Radzyniu Chełmińskim, wyróżnienie na BAZUNIE 1976, wyróżnienie na YAPIE 1977, Główną Nagrodę na BAKCYNALIACH, wyróżnienie na BAZUNIE 1977, II nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Myśliborzu. LABOLARE nigdy nie zmieniło swojego delikatnego brzmienia, kojarzonego z ulotnością mgieł nocnych, babim latem, szaleństwami wędrowania, odkrywania tajemnic natury i losów ludzi wplecionych w jej przędzę. Dzisiaj Labolare gra wspólnie z Byle do Góry i występuje w składzie: Jacek Małecki, Dariusz Świniarski, Stanisław Janiak, Bartłomiej Hołownia i Jerzy Hołownia. 

4 listopada, piątek, 19.00 – BAKCYNALIA I OKOLICE – Piotr Bakal, Labolare-Byle do Góry, Zagrali i Poszli 
(bilety: 20 zł normalny /15 zł ulgowy / 10 zł studencki – Inkubator Medialno-Artystyczny, Chatka Żaka)

 

Zagrali i Poszli z Gniezna, na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Andrzej i Arek) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji, dziś pięciu – siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, gitara elektryczna i basowa, banjo, mandolina, saksofon, flet, akordeon, cigar box guitar, skrzypce, instrumenty klawiszowe, perkusyjne i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluegrassu, rocka i ballady. Zespół jest laureatem I miejsca na Festiwalu Bakcynalia 2015. 

4 listopada, piątek, 19.00 – BAKCYNALIA I OKOLICE – Piotr Bakal, Labolare-Byle do Góry, Zagrali i Poszli 
(bilety: 20 zł normalny /15 zł ulgowy / 10 zł studencki – Inkubator Medialno-Artystyczny, Chatka Żaka)

 

Zespół Słodki Całus Od Buby powstał w 1986 roku, kiedy to większość jego założycieli weszła radośnie w studencką fazę swojego życia. Rezygnacja z żeńskich chórków na samym początku drogi koncertowej sprawiła, że późniejsze zmiany składu Całus przechodził już w miarę bezboleśnie. Podobnie, jak ewolucje brzmieniowe: od defilowo-musimowego soundu lat osiemdziesiątych, przez różne wynalazki lat dziewięćdziesiątych, po świadomie dobierane narzędzia (czy to folkowego, czy to rockowego, elektrycznego brzmienia) ostatnich kilkunastu lat.

Świadectwem tej drogi są wydawnictwa: jedna oficjalna kaseta magnetofonowa, jedna prawie oficjalna, cztery oficjalne płyty CD i trzy wydawnictwa prywatne - zapisy najbardziej udanych (zdaniem zespołu ) koncertów.

Gdy spytać Całusów o inspiracje, zawsze powołują się na duchowe dziedzictwo Wielkiej Trójcy: Dylan – Cohen – Springsteen. Literacką wrażliwość autorów repertuaru ukształtowali także Wojciech Belon i Jeremi Przybora, z tym, że Krzysztof Jurkiewicz zawsze powołuje się jeszcze na Kapcia, a Mariusz Kamper dodaje do listy Jurkiela.

Najchętniej jednak określają brzmienie i styl zespołu, jako „brzmienie i styl Słodkiego Całusa”, choć- gdy uda się ich skłonić do szczerości, mówią, że chcieliby brzmieć jak tokujący głuszec, którego puszczańska, godowa pieśń pełna jest klapania, trelowania, korkowania i szlifowania.

Obecny skład SCOB to: Jacek Jakubowski, Krzysztof Jurkiewicz, Mariusz Kamper (w stanie spoczynkowo – urlopowym, raczej jako dobry duch), Jarosław Medyński, Cezary Rogalski i Adam Skrzyński-Paszkowicz, co w sumie jest bez znaczenia, gdyż zespół wymknął się już zupełnie ciasnym ograniczeniom czasu i sensu, przyjmowania i wyrzucania, wędrowania i trwania. 

5 listopada, sobota, 18.00 – KONCERT FINAŁOWY – Słodki Całus od Buby, Olek Grotowski, Bez Jacka
(bilety: 35 zł normalny /30 zł ulgowy / 15 zł studencki – Sala Widowiskowa, Chatka Żaka)

 

Aleksander Grotowski – znany częściej jako Olek, popularny kompozytor i wykonawca przede wszystkim wierszy Andrzeja Waligórskiego oraz tekstów Artura Andrusa. Znany jest ponadto ze wspólnych występów z Małgorzatą Zwierzchowską. Duet ten przetrwał na scenie przez 30 lat. Piosenki o kabaretowym i poetyckim charakterze opatrzone muzyką Olka Grotowskiego, są drogocenne dla tych, którzy pragną patrzeć na świat z dystansem i śmiać się z rzeczy na pozór niezbyt śmiesznych, a także potrafią dostrzec to, co niemal niezauważalne. Dowcipne teksty zawsze mają podwójne dno, ukryty sens, niosą ze sobą dużo życiowej prawdy. Jego dyskografia liczy 10 płyt. Sam autor jednak twierdzi, że to tylko połowa wykonywanych przez niego piosenek. Wielokrotnie był gościem na „Bakcynaliach”. W 1979 roku występując jako gwiazda na tym festiwalu, otrzymał nagrodę publiczności. 

5 listopada, sobota, 18.00 – KONCERT FINAŁOWY – Słodki Całus od Buby, Olek Grotowski, Bez Jacka
(bilety: 35 zł normalny /30 zł ulgowy / 15 zł studencki – Sala Widowiskowa, Chatka Żaka)

 

Zespół Bez Jacka powstał w 1983 roku. Uprawia muzykę tzw. “środka”, pisząc muzykę do poezji Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Tuwima, a przede wszystkim do tekstów lidera tej grupy - Zbigniewa Stefańskiego. Grupa zyskała sławę i uznanie, zdobywając nagrody na niemalże wszystkich festiwalach tego gatunku: „Piosenki Studenckiej” – Kraków, „Yapa” – Łódź, „Śpiewające Żagle” – Szczecin, „Fama” – Świnoujście, „Włóczęga” – Zielona Góra oraz wielu innych. Charakterystyczne brzmienie Bez Jacka to niesamowity tembr głosu Zbyszka, poezja najwyższego lotu w towarzystwie gitary dwunastostrunowej. Ich piosenki oparte są na prostych, ale zapierających dech w piersiach aranżacjach, w których główną rolę odgrywa flet poprzeczny. Największym atutem zespołu jest siła przekazu, która sprawia, że ich muzykę słucha się z niesamowitym zaangażowaniem. 

5 listopada, sobota, 18.00 – KONCERT FINAŁOWY – Słodki Całus od Buby, Olek Grotowski, Bez Jacka
(bilety: 35 zł normalny /30 zł ulgowy / 15 zł studencki – Sala Widowiskowa, Chatka Żaka)Zapraszamy na naszą
stronę FB
facebook.com/bakcynalia